Casa Espetacular Em Itanhaem Villa
Casa Espetacular Em Itanhaem Villa med 2 sovrum, som har plats för upp till 8 gäster, ligger i strandområdet och cirka 10 minuters bilfärd från Praia do Sonho. Gästerna kan delta i biljard i den här villan, som ligger inom 2 km från Church of Sant'Anna.
Den här villan erbjuder närhet till Praia Itanhaem, som finns cirka 25 minuters promenad bort. Gästerna kan också ta sig till Convent of Nossa Senhora da Conceicao, som ligger cirka 2,1 km bort.
Matplats och vardagsrum tillsammans med utsikt över poolen erbjuds också på boendet.
Köksfaciliteterna i Casa Espetacular Em Itanhaem Villa inkluderar kylskåp, ugn och köksredskap, och det finns också matplats.
- Lokala sevärdheter
- Fluviais Islands2,7 km
- Praca Nossa Senhora do Sion2,7 km
- Itanhaem River2,7 km
- Church of Sant'Anna2,8 km
- Convent of Nossa Senhora da Conceicao2,8 km
- Convento Nossa Senhora da Conceicao2,1 km
- Chamber House and Jail2,7 km
- Museu Conceição de Itanhaém2,8 km
- Pateo Toto Mendes2,7 km
- Nuestra Señora de la Concepción-kapellet2,7 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats106 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Sittgrupp
- Matbord
- Strykservice
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Espetacular Em Itanhaem Villa?
Ja, Casa Espetacular Em Itanhaem Villa tillhandahåller Wi-Fi i hela boendet. - ❓
Vilka gäster kommer oftast till Casa Espetacular Em Itanhaem Villa?
Casa Espetacular Em Itanhaem Villa passar för affärsgäster men alla gäster är välkomna. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Casa Espetacular Em Itanhaem Villa?
Utsikten över poolen erbjuds till gästerna på Casa Espetacular Em Itanhaem Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i den här villan?
I den här villan kan du utforska Itanhaéms viktigaste landmärken, inklusive Women Sand statue (4 km), Cama do Anchieta (4,1 km) och Chamber House and Jail, som finns inom 10 minuters bilresa.